Po - Pa 8:00 - 16:00 hod.

+420 731 048 047

Napište nám

rozvoj@mediawalk.cz

  1. Domů
  2. Rozvoj
  3. Wellbeing a Work-life balance

Wellbeing a Work-life balance

Wellbeing jakožto pocit subjektivní pohody patří mezi nejžádanější témata dneška a je nedílně spjat s naší životní rovnováhou, s prostředím, lidmi a činnostmi, které vykonáváme. Proto se výborně doplňuje právě s work-life balance. Nahlédněte spolu s námi pod pokličku spokojenějšího života doma i v práci.
  • Vím, kde se nachází můj rovnovážný stav mezi prací, koníčky a rodinou?
  • Znám sílu vlivu mého pracovního prostředí, komunity, ale i finančního nebo nefinančního zajištění?
  • Na čem stojí můj život a kam jej chci dostat, abych se cítil/a dobře?
  • Jaký vliv na kvalitu života má mé psychické a duševní zdraví a kam směřuji?

Odpovězte si na tyto otázky spolu s námi ať už jste jednotlivec, firma, instituce nebo třeba nezisková organizace.

Cena 3 000,- Kč bez DPH / konzultační hodina

Podrobný popis

Každý den se na nás valí neuvěřitelné množství informací, povinností, emocí atd… Mnohdy se cítíme vyčerpání a blížíme se pocitu přetížení ať už množstvím úkolů nebo interakcí s lidmi. Wellbeing stojí na návratu k sobě, našim potřebám a přirozenému fungování. Postupně prostupuje oblastmi našeho života jako jsou vztahy, které definují, jak vnímáme sami sebe a odráží naše základní hodnoty. Dále smysluplnost, a to jak v práci, v každodenních činnostech, nebo právě ve vztazích a času, který v nich trávíme. Vykonáváme-li totiž něco automaticky nebo bez hlubšího porozumění dostavuje se u nás pocit nudy, bezmoci a nezájmu.

Oblast zdraví, ať už to mentální nebo fyzické, má na naše každodenní fungování a průběh života obrovský vliv. Bez něj totiž ostatní oblasti nemohou fungovat a přitom o něj ve většině případů příliš nedbáme. Jak ukazují lékařské statistky stále více podléháme civilizačním chorobám v souvislosti s nezdravým životním stylem a nezastavitelný je i trend v oblati psychiky a psychosomatiky. U čím dál mladších lidí řešíme úzkosti, deprese, či syndrom vyhoření. V souvislosti s našim zdravím a wellbeingem se dostává do popředí oblast, která rámuje všechny již zmíněné, a tou je prostředí, ve kterém žijeme a komunita, se kterou dané prostředí sdílíme. Protože právě prostředí a lidé v něm nás buď utvrzují nejen v našich postojích a hodnotách či paradigmatech, ale mají přímý vliv na naše smysly a tělo.

Všechny zmíněné oblasti by však nebyly úplné bez tzv. Work-life balance – tedy udržováním nám přirozené rovnováhy mezi pracovním, rodinným a osobním časem. Tato rovnováha není pevně dána a každý z nás jí má nastavenou jinak. Je potřeba ji však poznat a začít s ní pracovat. Někdo potřebuje více času na práci, jiný na rodinu a další na své koníčky. Navíc nám právě tato oblast otvírá možnosti diskutované jako nové normy na pracovním trhu. Jde např. o sdílená pracovní místa, flexibilní pracovní dobu a úvazky především nový pohled na kvalitu našeho života jako celku.

K problematice wellbeing přistupujeme s naším multioborovým týmem zcela individuálně. Při práci s klienty využíváme poznatky z oblastí jako jsou Age management a generační management, stress management, ergonomie, psychologie a další. Na počátku proběhne diagnostika všech základních prvků firmy či organizace, kterými jsou především lidé a týmy z nich složené. Využíváme kombinace unikátního dotazníkového šetření, pohovorů a workshopů. Poté poskytneme individuální zpětnou vazbu jak jednotlivým lidem, týmům či celým firmám a nastoupíme s vámi na cestu vaší interní Wellbeing akademie s cílem zlepšit pocit individuální vnitřní pohody a klidu.

Lektoři

Michaela Holišová

Michaela Holišová

Martina Baierová

Martina Baierová

Lektor

Andrea Pixová

Andrea Pixová

Lektor

Naše příběhy

Poptávkový formulář

Zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám obratem ozveme. Společně najdeme nejlepší řešení pro Vaši firmu nebo projekt.