Po - Pa 8:00 - 16:00 hod.

+420 731 048 047

Napište nám

rozvoj@mediawalk.cz

  1. Domů
  2. Rozvoj
  3. Individuální a týmový koučink

Individuální a týmový koučink

Koučink je způsob vedení rozhovoru s jednotlivcem či skupinou, který vede k identifikaci nutného cíle a kroků k jeho naplnění.

  • Společně s Vámi definujeme společný cíl, kterého chcete dosáhnout.
  • Společně si stanovíme cíle reálné, aby byly uchopitelné a nemalovali jsme si vzdušné zámky.
  • Vysvětlíme si, proč si takový cíl volíme.
  • Navrhneme kroky k realizaci daného cíle a jejich následnost.
  • Zkonzultujeme společně cestu a kroky vedoucí k naplnění cíle v průběhu jejich realizace.
  • Odbouráme překážky, které stojí na cestě k cíli.

Cena 2 000 Kč bez DPH/hodina

Podrobný popis

1. Co je koučink individuální a týmový a proč se do něj pustit
Koučink patří i přes svou velmi často skloňovanou techniku na trhu vzdělávání a osobního rozvoje mezi stále podceňovaný a málo využívaný nástroj posunu člověka, týmu i společnosti vpřed. Víte, co koučink znamená? Mnoho z nás si spojí koučink s rozhovorem dvou lidí na určité téma, kdy daný rozhovor má za úkol především povzbudit jejich výkon. Jak to však probíhá a o čem to celé je? Koučink je ve své podstatě strukturovaný rozhovor, který využívá další techniky vedoucí k „rozšíření uvědomění“ klienta nad daným obsahem rozhovoru. Cílem je nalezení odlišných pohledů na dané téma a definovaní kroků vedoucích k dosažení cílového stavu, a to tak, aby byly pro klienta reálné, měřitelné, emocionálně únosné, časově zařaditelné a uchopitelné atd…

Cílem není klientovi přinést odpověď zvenčí, ale v první řadě ji hledat u něj samotného. Takový strukturovaný rozhovor a další prostorové či velmi efektivně používané imaginační techniky mohou být rychlým a efektivním přínosem v mnoha oblastech lidského a firemního potenciálu, od řešení problému až po plánovaní změny. Tento typ rozhovoru nefunguje jen pro setkání mezi dvěma lidmi, tedy koučem a koučovaným, ale lze jich velmi efektivně využívat i pro posunutí celého pracovního či sportovního týmu. Správné využití tzv. týmové dynamiky s koučovacím přístupem může velmi efektivně posunout celý proces rychleji vpřed, ale zároveň působit i jako kontrolní, motivační či ochranný faktor pro jednotlivce, kteří společně k jasnému a identifikovanému cíli směřují.

Koučink a jeho techniky velmi dobře rovněž fungují jako strukturovaná či „metodická linka“ pro uplatnění nových znalostí a dovedností osvojených v rámci tréninku či školení, jelikož převádějí získané znalosti do konkrétní, individuální praxe. Následně lze zvládnout překážky v konkrétních situacích a nalézat nové způsoby řešení či komunikace. Koučovací proces se tak stává „průvodcem“ změny a hledačem cest k řešení situací přímo v praxi.

2. Cíl v koučinku
Stanovení cílů v životě, práci a stejně tak v koučovaní představují disciplínu, která je pro mnoho lidi těžko uchopitelná a její nalezení a správné definování je pro nás mnohdy těžší než následné dosažení. Jít tedy za koučem, když prostě jen vnímám potřebu změny, ale nemám jasný cíl? Ano, protože i cesta k nalezení správného cíle (či mnohdy souboru cílů) je již prvním krokem ke změně, kterou ani ještě nemusíme přesně umět popsat či uchopit.

3. Jak to probíhá a jak často?
Běžnou praxí je, že se kouč s koučovaným setkávají pravidelně po dobu řešení daného cíle či cílů, obvykle je setkání jednou týdně, buď fyzicky či online, na čemž se předem strany domluví a následné koučování probíhá 40 – 60 minut. Po tutu dobu si společně kouč s koučovaným projdou věci, které se staly v době mezi sezeními, ujasní si cíl/e, kroky vedoucí k cíli či překážky, které se na cestě vyskytly. Může dojít i ke změně cíle v závislosti na okolnostech a potřebách koučovaného. V případě týmových koučinků se jedná o úvodní sprint trvající obvykle den či dva a následné navazující týmové či individuální setkání dle domluvy a harmonogramu probíhajících kroků vedoucích k cíli a také odpovědnosti lidí v týmu.

Lektoři

Jaroslav Juha

Jaroslav Juha

Lektor

Kristýna Bielová

Kristýna Bielová

Lektor

Jan Friedman

Jan Friedman

Lektor

Naše příběhy

Poptávkový formulář

Zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám obratem ozveme. Společně najdeme nejlepší řešení pro Vaši firmu nebo projekt.